Maandupdate maart 2024
We hebben deze maand de Xsens voor het eerst kunnen testen. Dit was buiten de boot, maar alsnog nuttig om te zien hoe deze reageert op beweging. Het programma laat een blokje zien voor de weergave van de Xsens. Deze beweegt op de manier hoe ook de Xsens zich beweegt in de ruimte.

Verder zijn we bezig met een PCB waar de Xsens op kan worden gemonteerd en verbinding via canbus kan maken met de rest van de systemen in de boot.
Vorige maandupdate was te lezen dat we de MPPT stroom meting konden uitlezen, alleen dat we dit nog niet met ons telemetrie systeem kunnen communiceren van de boot. Daar zijn testen voor gedaan om dit op orde te krijgen.

Helaas blijkt dit probleem lastiger dan eerst gehoopt. We weten dat het fout gaat in de Canbus communicatie. Ook te zien aan de zwevende lijnen tijdens het meten. Het Magenta bord waarmee gecommuniceerd moet worden is getest met een oudere microcontroller en dit werkt goed.

De lijnen zijn allemaal strak en de berichten gingen goed over en weer. Hieruit concluderen we dat er in de nieuwe microcontroller iets fout gaat. Helaas is het werkend krijgen lastig, en vergt veel onderzoek en testen. Voordat er races zullen beginnen kunnen we een oude microcontroller gebruiken voor het uitlezen van de stroom data van onze MPPT’s. Dan kunnen we dit voor onze strategie gebruiken.
De servo’s die bedacht zijn voor het bedienen van onze draagvleugels zijn ook getest buiten de boot. Hiervoor hebben we een testopstelling gemaakt. Hierbij hebben we kunnen testen hoeveel kracht ze kunnen leveren en hoe snel ze zijn.

Verder hebben we ook de strutkasten volledig geïnstalleerd in de boot, inclusief de servo’s en aansturing van de servo’s. Ook zijn de draagvleugels onder de boot geweest om te passen of we dan nog kunnen rijden met onze boot op het bokje over de weg. Dit alles ging niet soepel, maar was vooral fijn toen alles op zijn plek viel en in elkaar paste.

De strutkasten zijn goed bevestigd. De servo’s zitten goed op hun plek. Alleen moet er nog een goede oplossing komen voor het vergrendelen van de struts in de strutkast en het bevestigen van de servo controller. Voor een eerste test hebben we dit simpel op kunnen lossen, maar ziet er daardoor iets minder fraai uit.

De volgende stap is het testen van de draagvleugels op water om te zien hoe ze presteren onder het gewicht van de boot + piloot en of de boot überhaupt uit het water wil komen.

We hebben er zin in en zijn benieuwd hoe het gaat. Spannend!
